.
SZÍNHÁZI BESZÉLGETÉSEK
KÖTELEZŐK – KONCEPCIÓK” | Csongor és Tünde
.
Drámairodalmunk egyik alapműve Vörösmarty Mihály műve a Csongor és Tünde, amely Az ember tragédiájával és a Bánk bánnal alkotja a klasszikus magyar drámai triászt. Színházaink műsorán folyamatosan szereplő alkotás, az előadások stílusa korszakról-korszakra változik a mesei ábrázolástól a posztmodern kompozíciókig.
Vörösmarty harmincéves korában írta a Csongor és Tündét, a legzeneibb hangzású magyar színjátékot. Életében nem láthatta színpadon, 1879-ben Paulay Ede rendezte meg először a Nemzeti Színházban. Pedig Vörösmarty ezt a művét első pillanattól színpadra szánta, a sajátos jegyekkel rendelkező magyar drámairodalom megteremtésének igényével. A beszélgetés során megismerhetik a Csongor és Tünde színháztörténeti jelentőségű bemutatóit, az egyes előadásokhoz kapcsolódó emblematikus alakításokat, a színdarab magyarországi történetét.
.
A programot Dr. Gajdó Tamás színháztörténész, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet tudományos munkatársa, illetve Csadi Zoltán színész, színháztörténész, a Bartók Színház művészeti igazgatója vezetik.
..
Helyszín: Stúdióterem
Időtartam: 90 perc szünet nélkül
A programok minden érdeklődő számára nyitottak!
A jegy ára: 200 Ft
Jelentkezés a Bartók Színház Szervezésén: 25/402-598, szervezes@bartokszinhaz.hu
..