Nézzen be hozzánk

FELSŐS BÉRLET 2025/2026

 

– FELSŐS BÉRLET 2025/26 –


A bérlet ára: 6000 Ft


A bérlet az alábbi előadásokat tartalmazza:

TÚL A MASZAT-HEGYEN (színházterem)

TANÁR ÚR KÉREM – KARINTHY SZÍNHÁZ (színházterem)

 

1. Presser Gábor – Varró Dániel – Teslár Ákos

TÚL A MASZAT-HEGYEN

(Bérletes előadások tervezett ideje: 2025. NOVEMBER-DECEMBER)

Rendező: Naszlady Éva

– Zenés kalandjáték –

Egy világ, ahol a maszat a rend, a takarítás meg a káosz… Muhi Andris kalandra indul, hogy megmentse barátait a pacák, a portörlők és a rettenetes rendfetisztikusok birodalmából. A Túl a Maszat-hegyen színes, varázslatos és fülbemászó zeneiséggel kísért utazás kicsiknek és nagyoknak – ahol a játék, a képzelet és a nevetés a legfőbb szövetséges. Egy musical, ahol a porszívók sem mindig a jó oldalon állnak! (ideiglenes leírás)

Az előadás hossza: (később kerül feltöltésre) / Helyszín: Színházterem

.

2. Simon Kornél – Deres Péter – Nyitrai László – Máthé Zsolt:

TANÁR ÚR KÉREM

(KARINTHY SZÍNHÁZ)

Zenés előadás

(Bérletes előadások tervezett ideje: 2026. ELEJE/TAVASZ)

Rendező: Simon Kornél

Alkotók:

Rendezőasszisztens: Peron Dorottya
Díszlet-Jelmeztervező: Nagy Viktória
Jelmeztervező asszisztens: Csuzda Kitti
Dramaturg: Deres Péter
Dalszöveg: Máthé Zsolt

Szereplők:

Kuna Kata, Menczel Andrea, Fellinger Domonkos, Fila Balázs, Pásztor Ádám,
Peller Károly, Sütő András, Szelle Szilárd, Tarlós Ferenc, Vecsei László, Vadász Gábor

 

Mi ez, mi ez, miez, ez a rettentő csengetés? Tűz van? Ezek nyilván tűzoltók… szólni kellene az Erzsinek, hogy oltsa el a lámpát, biztosan meggyulladt a kredenc… Dehogy… hiszen ez a vekker… A vekker csönget… De hiszen akkor fél hét van már… fel kellene kelni.Ismerős gondolatok ugye? Reggel hét, óracsörgés, álom és ébrenlét határán…Ki ne ébredt volna életében legalább egyszer azzal a vággyal, hogy bár a reggeli sűrű ködben tényleg eltűnt volna az iskola és ha nem is örökre, de legalább a mai napon ne kellene betenni oda a lábunkat.Ki ne emlékezne a tanár komótos naplólapozgatása közben átélt rettegésre vagy a megkönnyebbülésre, miután a tanár ma az osztály jó tanulóját hívta ki felelni vagy a padsorok között bujkáló gurgulázó nevetésre, miközben osztálytársunk az óra alatt a kukában rejtőzik.

A Tanár úr kérem megszólítja a mostani iskolásokat és az öregdiákokat is, Karinthy Frigyes saját szavaival élve:

 “Nem látom olyan keservesnek és fárasztónak és nyomasztónak; hanem figyelni fogom benne mindazt, ami benne kedély és humor és emlék és szép fiatalság”

 

Az előadás hossza: 130 perc 2 felvonás / Helyszín: Színházterem

.

❗ TÁJÉKOZTATJUK, hogy a bérletvásárlással hozzájárulnak ahhoz, hogy az adataikat a GDPR szabályoknak megfelelően kezeljük és tároljuk! ❗

Bezárás